مراقبت های روزانه از ناخن ها

 وقتی از دست ها برای تمیز کردن استفاده می کنید انگشتان وظایف زیادی را بر عهده دارند و این کار باعث می شود که زیر ناخن ها کثیفی، باکتری، سلول های مرده پوست و دیگر مواد ناشناخته جمع شود.

در یک تحقیق بر روی ۲۰ دانش آموز انجام شد مشاهده کردند که زیر ناخن تمام دانش آموزان باکتری استفیلوکوکوس و سودوموناس وجود دارد.

تلاش برای این که از ناخن ها مراقبت کنید و انگشتان خود را تمیز نگه دارید کافی نخواهد بود. این اقدامات تنها باعث می شوند که از انتشار بیماری جلوگیری شود. اگر برای تمیز کردن جرم و آلودگی ناخن های خود به درد سر می افتید در ادامه این مقالهراه هایی برای تمیز کردن ناخن ها معرفی خواهیم کرد.

وقتی که ناخن ها آلوده هستند

گرد و خاک، روغن، روغن موتور می توانند ناخن های شما را آلوده کنند. در ادامه نکته هایی برای تمیز کردن ناخن ها خواهید خواند:

دست های خود را با مایع ظرف شویی بشویید: از مایع ظرف شویی برای تمیز کردن دست ها و ناخن ها استفاده کنید. این مایع های تمیز کننده قدرت از بین بردن چربی ها و آلودگی هایی که در زیر ناخن ها جمع شده اند را دارند.

از مایع دست شویی مخصوص شغل خودتان استفاده کنید: هر شغل و حرفه ای متناسب با مواد و ابزاری که استفاده می کنند نیاز به شوینده های خاص خودشان دارند که می توانید از آن ها استفاده کنید.

از پودر لباس شویی استفاده کنید: از نرم کننده های لباس برای از بین بردن جرم انگشتان و ناخن ها استفاده کنید. می توانید بعد از انجام هر کاری از این مواد برای از بین بردن آلودگی ها استفاده کنید.

از آب ولرم استفاده کنید: آب ولرم نسبت به آب داغ کمتر باعث خشک شدن پوست دست و ناخن ها می گردد.

از چوب نارنجی استفاده کنید: معمولا آن را چوب کوتیکل می نامند این چوب زاویه ی خاصی دارد که با بردن آن به زیر ناخن ها می توان آن ها را تمیز کرد.

بعد از هر اقدامی برای تمیز کردن دست ها و ناخن ها از مرطوب کننده برای جلوگیری از خشک شدن دست ها استفاده کنید. استفاده از ژل های ضدعفونی کننده که یک نوع محصول خانگی محسوب می شود برای تمیز کردن دست ها و ناخن ها گزینه ی مناسبی می باشند.

مراقبت های روزانه از ناخن ها

 

مراقبت های روزانه از ناخن ها باعث سلامت دست ها نیز می گردد. اگر ناخن های شما کثیف شده اند در ادامه راه هایی برای تمیز کردن آن ها ارائه خواهیم داد:

ناخن های خود را کوتاه نگه دارید:

هرچه ناخن ها را کوتاه تر نگه دارید جرم و باکتری کمتری زیر آن ها تجمع می یابند. هر روز صبح یا بعد از حمام ناخن های خود را چک کنید در این مواقع راحت تر می شود ناخن ها را کوتاه کرد. مطمئن شوید که ناخن ها به اندازه کوتاه شده اند، کوتاه کردن ناخن ها از ته موجب التهاب می گردد.

هرگاه که دست های خود را می شوید با مایع زیر ناخن ها را تمیز کنید:

هرگاه دست های خود را می شوید به ناخن ها نیز توجه کنید. استفاده از شوینده های آنتی باکتریال و شوینده های دست که بر پایه الکل هستند می توانند به از بین بردن جرم ناخن ها کمک کنند. از هر روشی که استفاده می کنید مراقب ناخن ها و دست های خود باشید.

دست های خود را خشک کنید:

با خشک کردن دست ها و ناخن ها از ایجاد عفونت جلوگیری کنید.

رطوبت: از مرطوب کننده استفاده کنید. این کار موجب انعطاف ناخن ها و سلامت آن ها می گردد.

اگر عادت به جویدن ناخن ها دارید این کار را ترک کنید زیرا هم به ناخن ها و هم به دندان ها آسیب وارد می کنید و باکتری ها را بیشتر گسترش خواهید داد.

آیا می توان از برس ناخن استفاده کرد یا نه؟

 

برس ناخن ابزاری بسیار کوچک هستند که بعضی از افراد از آن برای تمیز کردن نقاطی از زیر ناخن ها که دسترسی به آن سخت است استفاده می کنند. اگر چه بعضی از افراد بر این باورند که برس ناخن به آن ها کمک می کند اما تحقیقات نشان داده است که بین افرادی که از این وسیله استفاده می کنند و کسانی که از برس ناخن استفاده نمی کنند تفاوتی وجود ندارد. اگر از برس ناخن استفاده می کنید بسیار مهم است که بدانید باید بعد از استفاده آن را به خوبی بشویید و خشک کنید. این کار موجب می شود از تجمع باکتری های جلوگیری شود.

از خشک و شکسته شدن ناخن ها جلوگیری کنید:

اگر شغل یا حرفه ی شما به گونه ای است که موجب آسیب رسیدن به ناخن ها می شود از تقویت کننده، ویتامین و دستکش برای استحکام ناخن ها استفاده کنید.

مراقبت های روزانه از ناخن ها

 

مانتو رنگ سال ۹۸

 با توجه به انتخاب رنگ مرجانی زنده به عنوان رنگ سال ۹۸، آلبومی از مدل مانتو رنگ سال ۹۸ را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.

 

 

رنگ مانتو سال ۹۸

 

 

مانتو رنگ سال ۹۸، مانتو مرجانی

 

مدل کیف دخترانه ۹۸

 کیف از انواع اکسسوری ضروری برای دختران جوان است به همین دلیل است که با نزدیک شدن به سال جدید متخصصان مد و زیبایی انواع مدل کیف دخترانه ۹۸ را طراحی کرده اند و اگر شما تمایل دارید ظاهری متفاوت و به روز داشته باشید بهتر است این مدل کیف های جدید را انتخاب نمایید.

 

مدل کیف دخترانه ۹۸ با جدیدترین طرح و رنگ های مد سال

طرح و رنگ کیف تاثیر زیادی روی زیبایی و جذابیت ظاهر و تیپ خانم ها دارد از این رو بهتر است شما در هنگام انتخاب این اکسسوری دقت لازم را به خرج دهید. در ادامه با انواع مدل کیف دخترانه ۹۸ آشنا خواهید شد که امیدواریم این مدل ها با سلیقه شما همخوانی و مطابقت داشته باشند.

 

طرح های کیف دخترانه زیبا و شیک

کیف دخترانه در انواع طرح های اسپرت و مجلسی موجود است که انتخاب این مدل ها به نیاز و سلیقه شما بستگی دارد. اگر تمایل دارید ظاهر و تیپی اسپرت داشته باشید بهتر است طرح های کیف اسپرت را انتخاب نمایید. کیف اسپرت دخترانه در سایز های بزرگ و کوچک موجود است و اگر شما دارای اندامی لاغر و ظریف هستید بهتر است از کیف های اسپرت کوچک استفاده کنید همچنین کیف های بزرگ و متوسط نیز برای دختران جوان با اندام درشت و متناسب انتخابی مناسب و ایده آل محسوب می شوند. کیف های مجلسی و رسمی نیز کاربرد زیادی دارد و اگر ترجیح می دهید ظاهر و تیپی رسمی در مکان های مختلف داشته باشید بهتر است این مدل ها را انتخاب نمایید.

 

مدل کیف مشکی دخترانه

 

مدل کیف مشکی و قهوه ای دخترانه

 

مدل کیف شیک دخترانه

 

مدل کیف دستی ۹۸

 

کیف دخترانه شیک و ساده

 

کیف مشکی دخترانه

 

کیف فانتزی و زیبا

 

کیف دستی ۹۸

 

مدل کیف طوسی ۹۸

 

مدل کیف دو رنگ و ساده

 

کیف شیک و ساده دخترانه

 

کیف رنگ روشن و شیک دخترانه

علاوه بر طرح کیف باید در انتخاب رنگ آن نیز دقت لازم را داشته باشید. مدل کیف دخترانه ۹۸ در انواع رنگ های روشن و تیره طراحی شده است که برای داشتن کیف با رنگی مناسب باید به رنگ سایر لباس های خود توجه داشته باشید. اگر تمایل دارید ظاهری آراسته داشته باشید بهتر است رنگ کیف و کفش و شال تان را با یکدیگر ست کنید همچنین می توانید رنگ کیف تان را متفاوت با رنگ سایر لباس ها و اکسسوری هایتان انتخاب نمایید.

 

کیف اسپرت و شیک

 

مدل کیف شیک و خاص

 

مدل کیف مجلسی دخترانه

 

کیف رنگی شیک و جذاب

 

کیف رنگ روشن و جدید دخترانه

 

کیف اسپرت خاص و زیبا

 

کیف دستی زیبا و جدید

 

کیف دو رنگ دخترانه

 

کیف ساده و اسپرت

 

کیف مجلسی ۲۰۱۹

 

کیف طرح دار زیبا و جذاب

 

مدل کیف مشکی و ساده

 

طرح کیف ساده و جدید

مدل کیف دخترانه ۹۸

 

مانتو مجلسی جلوباز

 

مانتو مجلسی جلوباز

 

مانتو سارا بهرامی

 

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد